.

.

Marte Thread Count Solid Seteen Cotton Mavy Setter Setter

Marte Thread Count Solid Seteen Cotton Mavy Setter Setter

DEN 1.33

Количината на стоката
Това е достапна

Завртете се во елегантен, мазен 100% памук Sateen со комплети со цврсти листови на Martex 400. Овие 400 листови за броење на нишки и перници имаат меко, свилено чувство и се спротивставуваат на брчките. Со бујна сјај, тие го надополнуваат секој декор на спалната соба и се достапни во класични цврсти нијанси како бела, морнарица сина и слонова коска. Повеќе од 50 години, брендот „Херитиџ“ Марткс претставуваше семејства со убов и брендот создава предмети за да ги забележи потрошувачите кои бараат висококвалитетни производи со стил. Опремените чаршафи за броењето на низата Martex 400 имаат еластично за да се вклопат. Комплетите се достапни во големини на Твин, Твин XL, Фул, кралица и крал. Целосните, кралицата и кралските комплети вклучуваат еден вграден лист, еден рамен лист и две перници за појавување. Целосната и кралицата доаѓаат со перници со стандардна големина, додека кралот доаѓа со две кралски перници. Комплетите близнаци и близнаци XL вклучуваат единечна стандардна перница со вградени и рамни чаршафи. . 100% памук. Опремените чаршафи се карактеризираат со еластична еластична за вклопување. Машинско миење; Трбајте суво. Двоен и близнак XL вграден лист одговара на душеците длабоко до 16 ”. Други големини се вклопуваат во душеци до 18 ”длабоки. Димензии : . Близнак. Рамен лист : 68 ”W x 96” l. Опремениот лист : 39 ”W x 75” l. Стандардна перница (1) : 20 ”w x 30” l. Близнак XL. Рамен лист : 68 ”W x 101” l. Вметнат лист : 39 ”W x 80” l. Стандардна перница (1) : 20 ”w x 30” l. Целосно. Рамен лист : 85 ”W x 96” l. Вметнат лист : 54 ”W x 75” l. Стандардни перници (2) : 20 ”w x 30” l. Кралица. Рамен лист : 94 ”W x 104” l. Вметнат лист : 60 ”W x 80” l. Стандардни перници (2) : 20 ”w x 30” l. Крал. Рамен лист : 110 ”w x 104” l. Вметнат лист : 78 ”W x 80” l. Кинг перници (2) : 20 ”w x 40” l 424 броење на навој памук. Машина за перење. Целосно еластичен вграден лист.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата