.

.

Нито Дура Граплер 325 60Р Р Гума

Нито Дура Граплер 325 60Р Р Гума

DEN 5222.72

Количината на стоката
Това е достапна

Граплерот Нито Дура е дизајниран за употреба на автопати и други асфалтирани патишта, Граплерот Дура е идеален за лесни камиони и им нуди на возачите силни перформанси на суви и влажни патишта. Изграден за лесен возач на камион кој го поминува своето време на автопат. Изградбата на гумите дополнително го продолжува животот на шарите преку технологијата Дура-Појас. Нито нуди ограничена гаранција за траење на шарата од 60.000 милји со овој модел. Нито Дура Граплер има 3Д мулти-бранови шипки кои ја зголемуваат влечната сила на влажните патишта. Нудејќи тивко и удобно возење, Граплерот Дура има и двојни дизајни на странични ѕидови, така што возачите можат да изберат како сакаат да изгледаат нивните гуми. Користи шема со повеќе ребра што ги поврзува блоковите на шарите за да го намали свиткувањето, што ја подобрува долговечноста и ја намалува бучавата од патот. Нито дура граплер ЛТ325/60Р18 124р бсв гума за сите сезони.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата