.

.

Дијамант Ангажман Прстени Круг Брилијантен Дијамант Прстен 6-Пронг 14к Злато 1. КТ ТВ

Дијамант Ангажман Прстени Круг Брилијантен Дијамант Прстен 6-Пронг 14к Злато 1. КТ ТВ

DEN 9919.84

Количината на стоката
Това е достапна

Прекрасно изработен, овој дијамантски веренички прстен има 0,71 каратен центар круг брилијантен дијамант со поставување од 6 краци. Дијамантите на стеблото носат прекрасна поставка за поплочување. Централниот дијамант е врамен со подигнат дизајн на катедралата што го прави централниот дијамант да изгледа поголем. Овој дијамантски прстен има вкупно 1,10 каратни пенливи дијаманти. Достапно ВО 14к Бело Злато, Жолто Злато и Розово Злато. Секој дијамант е рачно избран од нашите експерти за неговиот крој, боја и јасност, а потоа поставен од нашите господари златари. На секој чекор, се грижиме да им го обезбедиме најдобриот вистински дијамант и дизајн на нашите клиенти. 1-каратни дијамантски прстени За Жени : Од Сите Форми На Дијаманти, Тркалезниот Брилијантен Дијамант е најпопуларната и привлечна форма бидејќи има способност да произведе максимална искра, осветленост и оган. Овој дијамантски венчален прстен содржи брилијантен пасијанс од 0,71 карат и нагласени дијаманти на стеблото што го прави овој прстен безвременско парче накит. 14к Златни Венчални Прстени : Западните традиции на венчалните прстени може да се следат во антички Рим и Грција. Невестинскиот туш беше инициран За Пријателите и семејствата да и дадат мали услуги на невестата за да и помогнат да го започне брачниот живот, овие свадбени подароци вклучуваат венчални чевли, невестински фустани и други свадбени подароци со буџет. Овие платинести прстени за жени како комплет за венчални прстени се достапни ВО 14к Бело злато, Жолто Злато и Розово Злато. Сјај Дизајн Дијамантски Прстени : дијамантите во дијамантските венчални прстени се оценуваат според Стандардите за Оценување На Дијаманти ГИА/ИГИ. Секој скапоцен камен избран според овој систем е потребен за да се исполнат ригорозните стандарди за сечење, јасност, боја и карат и е со загарантиран квалитет. Како такви, тие се меѓу најдобрите што парите можат да ги купат. Кутија за подароци : Вклучува извонредна кутија за подароци за венчален прстен За жени, Наместо да купуваат подарок картичка овие принцеза сече дијамант три камени прстени прават многу убави подароци за жени или девојки на Свадба Или Годишнина повод.Вашиот подарок ќе биде во елегантна кутија за подароци завиткана во кадифена торбичка. Крпа за чистење микрофибер исто така ќе биде вклучена во торбичка. Убава опција За надградби годишнината прстен Или Свадба прослава во споредба Со Подарок картички за.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата