.

.

7-парчиња мали вежбачки бит сет ротирачки додаток за дупчење и сечење

7-парчиња мали вежбачки бит сет ротирачки додаток за дупчење и сечење

DEN 1024.00

Количината на стоката
Това е достапна

Барате мал сет за вежбање што може да управува со прецизни проекти? Не гледајте подалеку од Hart 7-парчиња мали вежбачки битни поставени ротациони додатоци за дупчење и сечење. Со максимален вртежи во минута од 35.000, овие битови се подготвени за ништо. Плус, Шанк 1/8 ”прави брзи и лесни промени помеѓу битовите. Совршено за секој што сака да ги однесе своите ротациони проекти на следното ниво! Овој сет доаѓа со седум различни битови со големина (1/32 “, 3/64”, 1/16 ”, 5/64”, 3/32 ”, 7/64” и 1/8 ”) за да ги покриете сите ваши потреби . Клучни карактеристики идеални за дупчење мали дупки. 35.000 максимални вртежи во минута. 1/8 "Шанк. За прецизни проекти за дупчење на дрво, метал и ПВЦ. Вклучува : (1) 1/32" бит, (1) 3/64 "бит, (1) 1/16" бит, (1) 5/64 "бит, (1) 3/32" бит, 7/64 "бит и (1) 1/8" бит.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата