.

.

Гори Единечна Завеса Панел Громет Соба Затемнување Завеса Топлинска Изолирана Затемнување Прозорец Завеса Дупчица Прстен Горниот Прозорец Завеса Светло Сина В: 39

Гори Единечна Завеса Панел Громет Соба Затемнување Завеса Топлинска Изолирана Затемнување Прозорец Завеса Дупчица Прстен Горниот

DEN 2.67

Количината на стоката
Това е достапна

Спецификации : Состојба : 100% Новоглавец На Брендот : Таб Топстил : Модерен Модел : Цврст Колорматеријал : Полиестеркол : Црна, Светло Сина, Темно Сива, Бела, Темно Зелена, Темно Сина, Светло Зелена, Розова, Беж(Опционално) Големина (Wx H) : W : 39"x H : 51"/ 100cm*130cm W : 59"x H : 98"/ 150cm*250cmw : 52"X H : 72"/ 132cm*183cmw : 52"X H : 84"/ 132cm*213cmw : 52"X H : 95"/ 132cm*241cm карактеристики : 1.Елегантен и морден стил одговара на сите видови декорација. 2.Овие меки и издржливи завеси имаат високи перформанси при затемнување на просторијата, топлинска изолација, намалување на бучавата,заштеда на енергија/ ефикасност и заштита на приватноста, од топлина и студ, ја блокираат сончевата светлина и штетните УВ зраци.3.Нека овие дишечки и воздушни панели додадат прекрасен изглед на сите прозорци од вашата соба.4. Погоден е за спална соба, дневна соба, трпезарија, канцеларија или кујна. Донесете повеќе пристоен и елегантен живот.Вклучен пакет : Само 1 Панели Завеси (Ако треба да ја покриете двете страни на прозорецот, можеби ќе треба да купите 2 парчиња) Забелешка : 1. Ве молиме дозволете отстапување на мерењето од 1-2 см поради рачно мерење.2. Поради различниот монитор и светлосниот ефект, вистинската боја на предметот може да биде мала различна од бојата прикажана на сликите. 1 Панел на завеси за затемнување за блокирање на сончева светлина, УВ зраци, намалување на надворешниот шум и обезбедување целосна приватност во секоја просторија. Конструкција на громета : Секој панел за завеси има сребрени метални шипки на врвот. Лесно за закачување и непречено лизгање. Функции за затемнување : Нашите завеси во спалната соба можат да ја блокираат сончевата светлина, потемните бои работат подобро. Совршен за доцни прагови и попладневни дремки. Топлинска Изолација : нашите завеси за заштеда на енергија изолираат од летна топлина и зимски студ за да ја балансирате собната температура, намалете ги сметките за енергија. Намалете ја надворешната бучава, заштитете го подот и тапацирот од засенчување на боите. Лесно за нега : машина за перење Во нежен циклус и ладна вода, не избелувајте. Топло железо и сушење на ниски температури.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата