.

.

Трговска Марка Ликовна Уметност Мешани Зеленило Лвии Платнена Уметност Од Лиза Ревизија

Трговска Марка Ликовна Уметност Мешани Зеленило Лвии Платнена Уметност Од Лиза Ревизија

DEN 2.67

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Лиза Ревизија Предмет : Цветен Стил : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова уметничко дело подготвено за закачување, завиткано во галерија има бел божур во чаша наспроти сиво-бела решетка. Истакнати Бои : Бела, Сива, Светло Сина, Тен Лиза Ревизија сака уметноста на декорација, и таа користи маслени бои, акрилик, и пенкало и мастило да се создаде убави уметнички дела. Таа наоѓа инспирација од мајстори за ликовна уметност Како Пикасо, Мане, Рубенс и Сезан. Лиза живее во Канада со нејзините две ќерки тинејџери, а голем дел од своите уметнички дела ги создава во пространо студио во нејзиниот дом. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. бел божур во чаша против сива и бела решетка.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата