.

.

Гори Бохо Цврста Прачка Џеб Прозорец Завеса Гроздобер Кујна Панел Завеси Луксузни Светлина Филтрирање Спална Соба Завеси Бела W: 55 H: 71 *

Гори Бохо Цврста Прачка Џеб Прозорец Завеса Гроздобер Кујна Панел Завеси Луксузни Светлина Филтрирање Спална Соба Завеси Бела

DEN 239.84

Количината на стоката
Това е достапна

Спецификации : Состојба : 100% Бренд Њутип : Панелшедер : Џеб На Прачкитранспарентност : Монтирање На Светло : Монтирање На Ѕид : Модерна Соба : Кујна,Спална Соба,Дневен Циматеријал : t Cotton Pattern : Цврст,Tassel Color : Бела,Темно Сива(По Избор)Големина (Wx H) : W : 55"x H : 71"/ 140cm*180cm W : 55"X H : 79"/ 140cm*200cmw : 55"X H : 87"/ 140cm*220cmw : 55"X H : 94"/ 140cm*240cmw : 55"X H : 102"/ 140cm*260cmf карактеристики : 1.Дизајн : Половина засенчување, со елегантна ресна, украсете ги прозорците и заштитете го вашиот мебел, подови и уметнички дела од пустошот на сонцето.2. Изработен од висококвалитетен занает и издржлив материјал, тоа е сосема нова завеса со долг работен век, но може да се измие со вода, што е лесно за одржување.3. Прекрасен Изглед : Создадете мек и свеж изглед, облечете го вашиот прозорец со овие полу-проегирни ленени текстурирани завеси.4. Погоден е за дневна соба, спална соба, кујна и други простории.5.Лесно За Нега : машина/рачно перење само во ладна вода, нежен циклус, сушење на ниско ниво, без белење, пеглање со ниска температура.Вклучен пакет : Само Завеса Од 1 Панел (Ако треба да ја покриете двете страни на прозорецот, можеби ќе треба да купите 2 парчиња) Забелешка : 1. Ве молиме дозволете отстапување на мерењето од 1-2 см поради рачно мерење.2. Поради различниот монитор и светлосниот ефект, вистинската боја на предметот може да биде мала различна од бојата прикажана на сликите. Уникатен Дизајн : оваа завеса дизајнира со бохо излитена фарма земја стил, и вклучува граница на ресни на работ на панелот. Елегантен е и совршен за рустикален, гроздобер, куќа на фарма, штала или излитен шик изглед, помагајќи да и дадете на вашата дневна соба ново ажурирање и да додадете топлина во вашиот простор. Обезбедена приватност : Овие фантастични полуприродни ленени драперии се удобни, пријатни, полутранспарентни, блокираат доволно светлина и природната светлина може да биде доволно густа за да обезбеди приватност. Додадете освежителен шарм на вашиот прозорец, обезбедете секојдневен простор и помек вид. Намалување на светлината : Полупроѕирните завеси овозможуваат природна светлина да помине низ прозорецот додека сепак обезбедуваат одреден степен на приватност за вас. Тоа е идеална опција помеѓу завесите за затемнување и проѕирните проѕирни. Висејќи ги нашите завеси, оставете ја вашата соба воздушна и дише. Повеќе Прилики : чистите завеси може да се користат за дневна соба,спална соба,детска соба,расадник,трпезарија, кујна и врата. завесите ќе ја осветлат вашата соба со живописни. Лесно За Нега : машина за перење Во нежен циклус и ладна вода, не избелувајте. Топло железо и сушење на ниски температури.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата