.

.

Декоарт Бисерен Медиум, оз

Декоарт Бисерен Медиум, оз

DEN 1.67

Количината на стоката
Това е достапна

Кога се меша со акрилна боја, овој бисерен медиум создава атрактивна, бисерна завршница погодна за дрво, платно, стиропор, смоли, полимерна глина, ѕидови, свеќи, метал, гипс, керамички бисквит, папие маше, хартија и многу повеќе. Дајте бисерен сјај на декор во домот, накит или празнични украси како што се украси и велигденски јајца. Декоарт Бисерни Медиум, 2 мл. Го зголемува протокот на акрилни бои. На база на вода. Идеален за уметнички, занаетчиски или самостојни проекти.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата