.

.

Поштенска Батерија Ytx30L-Bs Батерија За Поларис Ренџер Rzr 2011

Поштенска Батерија Ytx30L-Bs Батерија За Поларис Ренџер Rzr 2011

DEN 1.00

Количината на стоката
Това е достапна

Ytx30 L-Bs Батерија За Поларис 900 Ренџер Rzr 2011 YTX30 L-BS запечатени AGM батерии Со Zipp Батерија се изградени со олово калциум легура и апсорбира стакло мат технологија која овозможува целосно одржување слободни и високи перформанси операција. Сите Ytx30l-Bs поштенски батерии бренд AGM батерии батерии се произведени со највисок квалитет на материјали и ригорозно тестирани за да се обезбеди безбедност, ОЕМ компатибилност, ефективност и оптимални перформанси. Поштенска Батерија Ytx30 L-Bs Батерија За Поларис 900 Ренџер Rzr 2011 YTX30 L-BS е Запечатена AGM Батерија СО Високи Перформанси ОД 12 V 270 CCA. YTX30 L-BS има Agm Сепаратори за супериорен дизајн. Нема истурање, нема протекување и нема вода за проверка. Патентираниот запечатен столб спречува корозија што дава продолжено траење на батеријата. Екстремна отпорност на вибрации за да се обезбеди максимална спроводливост. Високи Засилувачи На Вртење И Ниска Стапка На Само-Празнење. Подготвени За Непосредна Употреба. Модел : YTX30 L-BS. Димензии : (Ж) 6.89 "х (Л) 6.54 "(Ш) 4.96". Тежина : 22 килограми. ЦЦА : 270. Волти : 12в. Поларитет : [ -+]. Тип На Терминал : Навртка И Завртка (Т3). Состојба : Нова. Тип на батерија : YTX30 L-BS AGM батерија Со навртка И Болт (T3) терминал е полнење, powersport батерија. Разновидно Вклопување : оваа Запечатена AGM батерија се вклопува во различни апликации, почнувајќи од мотоцикли, Атв, џет скии и многу повеќе. Врвна Технологија : Киселината внатре е конструирана со технологија На Апсорбирана Стаклена Подлога што овозможува батерија со ниско одржување и отпорна на истурање. Патентираниот запечатен столб спречува корозија, што дава продолжено траење на батеријата. Лесна Апликација : Батериите Со Патент батерии доаѓаат целосно наполнети и подготвени да одат откако ќе се испорачаат. Едноставно поврзете ја батеријата со апликацијата и подготвени сте да одите.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата