.

.

ВЦ ПРО УСБ Конференција Камера И Звучник Систем

ВЦ ПРО УСБ Конференција Камера И Звучник Систем

DEN 1.00

Количината на стоката
Това е достапна

VC520 PRO на AVer е ПТЗ камера од типот на претпријатие совршена за средни до големи конференциски сали. Со вкупно зумирање ОД 18 X, 1080p HD и карактеристики на тивка тава/навалување/зумирање, VC520 PRO резултира со јасни слики за извонредно видео искуство. Компатибилен со сите ваши омилени апликации, се поврзува со која било работна површина или лаптоп преку еден USB кабел. Паметна рамка. Постојана јасност со вистински WDR. Дејзи-синџир звучник. 18х вкупен зум (12х оптички зум со ПТЗ). 10 претходно поставени камери. Тип на уред : конференциска камера-тава / навалување / зумирање. Аудио : Да. Технологија За Поврзување : Жичен. Оптички Зум : 12х. Максимална Резолуција : 1920 х 1080. Стапка на слики( макс) : 60 фрејмови во секунда. Оптички Сензор Тип : 2 ПРАТЕНИК. Фокусна Должина : 3,9 мм-47,3 мм. Прилагодување На Фокусот : Автоматско (мин растојание 1,5 м). Леќа Ирис : Ф/1.8-2.8. Панинг Опсег (степен) : -160 до +160. Опсег на навалување( степен) : -30 до +90. Интерфејси : USB 3.0 Ethernet 10 Base-T/100 Base-TX/1000 Base-T. Широк Динамички Опсег (WDR).

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата