.

.

Фантом Мрежа Игри Стол Со Тексас Технологија Црвениот Индијана Џонс: Крадците Логото

Фантом Мрежа Игри Стол Со Тексас Технологија Црвениот Индијана Џонс: Крадците Логото

DEN 15968.00

Количината на стоката
Това е достапна

Фантомкс Мрежа Игри Стол Со Тексас Технологија Црвениот Индијана џонс : Крадците Логоискуство EUОНОМСКА ЕУФОРИЈА : Дизајнирана да обезбеди максимална comfономска удобност. Ergономијата започнува со екстремна прилагодливост, А Фантомот ви овозможува да ја прилагодите висината на столот така што стапалата ви се рамни на подот, колковите подредени, рацете на висина на бирото додека обезбедувате соодветна лумбална потпора. Мрежата назад и дното ве лулка додека прилагодливиот потпирач за грб и дното на седиштето обезбедуваат совршено искуство со седење секој пат. ПРИЛАГОДЛИВИ РАЦЕ И ДНОТО на СЕДИШТЕТО : Фантомот ви овозможува да ја прилагодите висината на раката за да можете лесно да стигнете до вашиот работен простор и да седите удобно. Со прилагодување на седиштето со помош на јазичето повлечи, можете да го лизнете седиштето напред или назад, дозволувајќи им на рацете да се одморат во оптимална положба за вас. ФЛЕКСИБИЛНО ЛИЗГАЊЕ НА ПОТПИРАЧОТ за ГРБ : грбот на столот се движи и се лизга со вас во текот на денот, одржувајќи го ' рбетот во усогласување и поддржувајќи го долниот дел на грбот, сето тоа без никакви прилагодувања од ваша страна. Со малку напор, можете да легнете и да се истегнете кога ќе треба. ПОДДРШКА НА МРЕЖАТА НА ЦЕЛОТО ТЕЛО : фантомите мрежести грб и седиште обезбедуваат целосна поддршка на телото и ве одржуваат ладни дури и за време на најинтензивните сесии за игри. Мрежата не само што обезбедува поддршка, туку дише, обезбедувајќи доволно проток на воздух за да бидете поладни од тапацираните столови. ОТСТРАНЛИВ ПОТПИРАЧ за ГЛАВА : Фантомот доаѓа со отстранлив потпирач за глава кој лесно се прицврстува преку две завртки кои обезбедуваат соодветна поддршка за главата и вратот. ЦЕЛОСЕН СИНХРО МЕХАНИЗАМ со СТРАНИЧНА НАПНАТОСТ : Инженерство напредно игри или канцелариски стол започнува со најсовремена механика. Донати целосниот синхро механизам овозможува седиштето и потпирачот за грб да се движат независно едни од други при поставување или навалување наназад. При вклучување на овој механизам, корисникот може да ги држи двете стапала засадени на подот кога се навалува наназад. Со едноставно извлекување на вретеното, можете да ја прилагодите напнатоста на вашата точна поставка. Корисникот исто така може да ја вклучи рачката за заклучување и отклучување на движењето на потпирачот за грб. АЛУМИНИУМСКА ОСНОВА СО ПЕТ ТОЧКИ И ЗАДНА РАМКА : Стабилноста започнува со цврстата метална основа од пет точки на фантомот и алуминиумската рамка која обезбедува супериорна поддршка и цврстина за целодневната ergономија. ПРИЛАГОДЛИВИ РАЦЕ И ДНОТО НА СЕДИШТЕТО. ФЛЕКСИБИЛНО ЛИЗГАЊЕ НА ПОТПИРАЧОТ ЗА ГРБ. ЦЕЛОСНА ПОДДРШКА НА МРЕЖАТА НА ТЕЛОТО.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата