.

.

Luxpaper Коверти за покана за размавта со контура, 1 4, lb Silver Metallic, пакет

Luxpaper Коверти за покана за размавта со контура, 1 4, lb Silver Metallic, пакет

DEN 111.84

Количината на стоката
Това е достапна

Дали барате висококвалитетен плик А4 за покани, најави, честитки и многу повеќе? Овие коверти се исто така совршени за секоја пригода од разиграни до формални. Современото размавта на плоштадот додава софистициран допир на овој плик. Најдобро од сè, се одликува со метод за запечатување на лепак за запечатување на размавта! Едноставно лижете го лепак или користете навлажнувач и притиснете надолу за да ги запечатите ковертите. Getе добиете одличен печат секој пат. Ковертите со тежина од 80 фунти се одличен избор затоа што се околу двојно дебели од редовната хартија за печатач. Оваа цврста и издржлива дебелина е совршена за испорака на долги растојанија без да се свиткува или кине. Кога се отпечатени, ковертите на Лукс се надополнуваат со широк спектар на бои за мастило. Вие нема да мора да се грижите за метежот на хартија, солзи или мастило со овие коверти. Тие се дизајнирани за компатибилност со домашни печатари за ласер и инк -џет. Овие коверти се исто така идеални за решавање на белешки и покани со рака. Без разлика дали користите пенкало за пенкало или калиграфија, ќе бидете импресионирани од висококвалитетната хартија што е докажана со измама. Овие коверти на поканите А4 мерат 4.25 ”x 6.25” (121мм x 165мм). Тие исто така можат да се вклопат во внатрешноста на коверти со поголема големина или хартија внатре, вклучувајќи A6, A7, A8, A9 и A10. Ако сте задолжени за коверти за свадба, забава, празник, корпоративен собир, банкет, туш, роденден или дипломирање, луксуз 80 lb. Сребрени метални коверти се издржлива и висококвалитетна опција за сите ваши потреби за планирање на забавата . Купете пакет од 50, 250, 500 или 1000 денес! Покани за покани за луксуз А4. Големина : 4 1/4 x 6 1/4 инчи. Сребрена металик. Количина : 1000 пакет. Користете ги овие коверти за сите ваши потреби за испраќање, како што се благодарни картички, зачувајте ги датумите, Божиќните фотографии и многу повеќе!.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата