.

.

Acer AN515-51-56U 15,6 Core i5-7300HQ 8gB DDR 256GB SSD-Windows Home IpsNotebook

Acer AN515-51-56U 15,6 Core i5-7300HQ 8gB DDR 256GB SSD-Windows Home IpsNotebook

DEN 14384.00

Количината на стоката
Това е достапна

Променувачот на игри се нафрли во светот на игри со фактор на форма што ве носи надвор од оној на обични смртни лаптопи. Доминантните спецификации се доставуваат на играта со технолошки карактеристики што ве ставаат во зафаќање на искуството. Прекинувањето на звучната бариера го оживува вашиот игри и уживајте во дробење аудио со Dolby Audio Premium . Интензитетот под секој агол Споделете ја возбудливоста на вистинските бои на вашиот екран со целосен приказ на IPS со висока дефиниција . Силата на безжичен одржува силна, конзистентна безжична сигнал со стратешки поставената 802.11 AC безжична антена1 и 2x2 mimo1 . пристаништата за сите прилики ја прошируваат функционалноста на нитро 5 со плетеница на пристаништа за да се поврзе скоро секој секундарен уред . Бегство реалноста обезбеди мазно, голема брзина патување во мултиверзумот на игри со графичката картичка Nvidia Ge Force GTX 1050 Ti1 . Моќна обработка непречено и брзо прегледување на игри и видеа со 7 -та генерација Intel Core i7 процесори . Ударот во ладењето кога тешката употреба бара дополнително засилување, преземете ја контролата врз процесот на ладење со Acer Coolboost . Не чекајте повеќе да се префрлите во целосна опрема и да го забрзате времето за преземање за да обезбедите непречено игри со надградба на погонот со цврста состојба . Дома на оперативниот систем Виндоус 10. Процесор Intel Core i5-7300 HQ 2,5 GHz; Четири јадрен. Меморија DDR4 8 GB (стандард). Читач на картички SD картичка SDXC. Складирање 256 GB SSD. Екран 15.6 "Full HD (1920 x 1080) Резолуција Comfy View IPS Technology. Graphics nvidia gforce GTX 1050 до 4 GB GDDR5 Посветена графичка меморија. Аудио и видео 1280 x 720 веб -камера Два звучници. Порти и конектори 1x USB 3.0 2 X USB 2.0 мрежа ( RJ-45) HDMI излез 1x USB 3.1 Gen 1 Type-C. Батерија 4-клетки 3220 m Ah Li-Ion.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата