.

.

Трговска марка ликовна уметност „Конечно место за одмор“ платно уметност од Мајкл Бланшет Фотографија, Бела мат, рамка од дрво

Трговска марка ликовна уметност „Конечно место за одмор“ платно уметност од Мајкл Бланшет Фотографија, Бела мат, рамка од дрво

DEN 768.00

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Мајкл Бланшет Фотографски предмет : Пејзан -пејзаж : Современа трговска марка ликовна уметност „Конечно место за одмор“ платно уметност од Мајкл Бланшет Фотографија, Бела мат, Вуд рамка : Уметник : Мајкл Бланшет Фотографија. Тема : пејзажи. Стил : современ. Тип на производ : Рамка од дрво, бела матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има излажан сино -брод врзан за мосивиот брег под облачно сиво небо. Печатење на giclee под акрилик во рамка од дрво. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матично и доаѓа во рамка од дрво. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата