.

.

Трговска марка ликовна уметност „Лос Анџелес Калифорнија Скај“ „Канвас уметност“ од Мајкл Томпсет

Трговска марка ликовна уметност „Лос Анџелес Калифорнија Скај“ „Канвас уметност“ од Мајкл Томпсет

DEN 2.67

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Мајкл ТомпсетСубјект : City Scapestyle : Modern & Modern and Contectional Product Тип : Галерија обвиткано платно Арт. Репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мајкл Томпсет „Лос Анџелес Калифорнија Скај линија“ платно уметност.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата