.

.

Традиции на селска свеќа миризлива тегла свеќа

Традиции на селска свеќа миризлива тегла свеќа

DEN 2.67

Количината на стоката
Това е достапна

Карактеристики : -Дална WICK технологија обезбедува поголемо постоење на миризливо ослободување на подолго време, па дури и согорување на восок со помалку саѓи. -Сеја миризлива тегла свеќа е дизајнирана извори истурена и тестирана во селската свеќа за да се обезбеди највисок квалитет. Тип на свеќа : -jar. Боја : -Прелена. Материјал за свеќи : -парафин. Вклучен број на свеќи : -1. Одмор / пригода : -Не празник. Димензии : Големина 6,75 "H x 3,8 " W x 3.8 "d - целокупна висина - од горе до дно : -6,75 ". Големина 6,75 "H x 3,8 " W x 3.8 "D - целокупна ширина - од страна на страна : -3.8 ". Големина 6,75 "H x 3,8 " W x 3.8 "D - целосна длабочина - предна до грб : -3.8 ". Големина 6,75 "H x 3,8 " W x 3.8 "D - целокупна тежина на производот : -2,9 bs. Големина 5 " H x 3,8 "W x 3.8 " D - целосна висина - од горе до дното : -5 ". Големина 5 " h x 3,8 "w x 3.8 " d - целокупна тежина на производот : -2,4 фунти. Големина 4 "h x 3,8 " w x 3.8 "d - целокупна висина - горе до дно : -4 ". Големина 4 "h x 3,8 " w x 3.8 "d - Севкупна тежина на производот : -1,9 фунти. Свеќа, јаболко од јаболко. Јаболко, тиква и каранфилче. Приближно. Времето на горење е до 50 часа. Цилиндер за стакло од тиква од јаболка. Направено во Велс, Мејн, САД.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата