.

.

Грант Грин-Латинскиот Бит-Винил

Грант Грин-Латинскиот Бит-Винил

DEN 429.92

Количината на стоката
Това е достапна

Ограничено притискање на винил ЛП од 180 гм сместено во пакување на гејтфолд. Гитаристот Грант Грин ги истражуваше латинските и Бразилските влијанија врз неговиот многу пријатен албум од 1962 година, латинскиот Бит, со Џони Ацеа на пијано, Вендел Маршал на бас, Вили Бобо на тапани, Карлос "Патато" Валдес На конга и Гарвин Масо на чекере. Сина Белешка Тон Поет серија карактеристики сите-аналогни, ремастериран звук.Албум Песни1. А1 : Мамбо Ин2. А2 : Besame Mucho3. А3 : Мама Инез4. Б1 : Бразил5. Б2 : Тико Тико6. Б3 : Моите Мали Велур Чевли Даваат Зелена Боја-Латинскиот Бит-Винил.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата