.

.

Магна-Плочки Сет Од 15 Парчиња Ѕвездена Прашина-Оригинални, Наградувани Магнетни Градежни Плочки-Креативност И Едукативно – Одобрени СТЕБЛА

Магна-Плочки Сет Од 15 Парчиња Ѕвездена Прашина-Оригинални, Наградувани Магнетни Градежни Плочки-Креативност И Едукативно –

DEN 3.33

Количината на стоката
Това е достапна

Секој може да користи малку повеќе сјај и сјај во својот живот! Со огледални плочки и плочки со сјај, вашето дете може да додаде сјај во времето за играње со комплетот Ѕвездена Прашина. Магна-Плочките се оригинални 3д магнетни градежни плочки од 1997 година. Секој раб на плочка е магнетизиран за да можете да ги поврзете за да изградите се што ќе можете да замислите. Ако можете да кликнете на неа, можете да ја креирате! Не само Што Се магна-плочки забава, но тие, исто така, помогне во развојот на фини моторни вештини како деца магацинот, изградба, брои, натпревар и кликнете заедно нивните креации. Сите оригинални комплети за градење Магна-Плочки се компатибилни. Оригиналните 3д магнетни градежни комплети кои ги ангажираат младите умови со спојување на математиката, науката и креативноста. 15 шарени, сјајни и блескави форми, вклучувајќи 4 огледални квадрати, 7 сјајни квадрати и 4 рамностран триаголници. Искри часови имагинативна слободна игра кај децата. Се што можат да сонуваат, можат да создадат! . Развива математика, наука, просторни и тактилни вештини. СТЕМ одобрени! . Безбеден, издржлив и изграден да трае со години. За возраст од 3 години и повеќе.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата