.

.

Сунарт Делукс Комплет

Сунарт Делукс Комплет

DEN 0.33

Количината на стоката
Това е достапна

Се што ви треба е сонце, вода и вашата креативност за да направите уникатни и убави уметнички отпечатоци од сонце! Ставете природни предмети како цвеќиња, лисја, школки или дури и вештачки предмети на хартија чувствителна на сонце. Поставете надвор во сончев или облачен ден или дури и во затворени простории во сончев прозорец. Седнете и гледајте како сонцето ја претвора хартијата убава сина! Овој луксузен комплет вклучува декоративна уметност со клипови, букви од пена и маркери за суво бришење за да креирате сопствени дизајни. Совршен за училишни уметнички проекти, саеми за наука или за домашна креативна забава! Сунарт Делукс Комплет.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата