.

.

Големи Дрвени Загатки За Мали Деца, Сложувалки За Животни За Деца Од 3+ Години, Едукативни Играчки Монтесори За Момчиња и Девојчиња Со Светли Живописни Бои

Големи Дрвени Загатки За Мали Деца, Сложувалки За Животни За Деца Од 3+ Години, Едукативни Играчки Монтесори За Момчиња и Девојчиња

DEN 2.33

Количината на стоката
Това е достапна

Главни Карактеристики : . ИЗБОР на РОДИТЕЛ безбедноста на малите деца секогаш е на прво место. АСТМ и КПСИЈА тестирање одобрени. Изработени од висококвалитетно дрво, овие загатки се без олово, без БПА и без фталати. Секое дрвено парче има мазни рабови и нетоксична боја на база на вода за безбедна игра. Живописните и светли бои и животни ќе го забавуваат вашето момче или девојче додека учите. ПОДГОТВЕТЕ СЕ за УЧИЛИШТЕ Момчињата и девојчињата на возраст од 2 3+ можат да учат животни додека играат.Овие загатки ја поттикнуваат координацијата рака-око додека помагаат во концентрацијата, градењето мозок и развојот на решавање проблеми. БОИ и ДЕЗЕНИ Поттикнува сензорна стимулација и развој на мозокот со убави, светли, живописни бои во овие слатки загатки. Децата исто така ќе научат форми и животни, збогатувајќи ги своите вештини за вокабулар и шема. СОВРШЕНА ГОЛЕМИНА Секое парче е доволно големо за мали раце и исто така спречува голтање. Секоја загатка има димензии 11,81 х 4,72 х 0,6 инчи, што ги прави доволно големи за мали деца, но доволно мали за да бидат преносливи. ОДЛИЧЕН ПОДАРОК за МОМЧИЊА и ДЕВОЈЧИЊА овој комплет играчки вклучува една голема индивидуална загатка од дрвени животни, погодна за патување. Малите деца можат да играат во затворени простории или на отворено, дури и во автомобил! Вкупна тежина околу 0,39 килограми. . Спецификации : . Тежина на предметот : 0,39 фунти. Тежина на испорака : 0,39 фунти. Димензии : 1,81 х 4,72 х 0,6 инчи. Боја : Мулти-боја. Материјал Тип : Дрво. Тип : Дрвени Загатки. Возраст : 2 3 + години. Пакетот Вклучува : . 1 х Големи Загатки За Животни Дрвената сложувалка е одлична едукативна играчка за мали деца. Тоа им помага на децата препознавање на бои и координација рака-око Шарени. Изработено од издржливо и еколошко дрво, одличен подарок за деца од сите возрасти.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата