.

.

Вентилатор за таванот на сечилото Со Лесен Комплет Висок И Широко Четкан Никел Финиш Бејли Стрит Дома 81-Бел-4948099

Вентилатор за таванот на сечилото Со Лесен Комплет Висок И Широко Четкан Никел Финиш Бејли Стрит Дома 81-Бел-4948099

DEN 719.36

Количината на стоката
Това е достапна

Колекција : Марлоу Јард, Материјал : Челик, Завршна Боја : Четкан Никел, Распон На Сечилото : 52", Боја На Сечилото : Четкан Никел, Број На Сечила : 5, Висина На Сечилото : 14�, Големина На Моторот На Вентилаторот : 178х12 мм, Тип На Мотор на Вентилаторот : ЕДНОНАСОЧНА струја, Метод На Закачување : Стебло, Број На Стебленца И Вклучени Должини : 1-6, Тип На Комплет За Светло : Вклучен, Тип На Светилка : ЛЕР, Cri : 90, Температура на бојата : 3000 Келвини, Тип На Контрола : Рачна, Влажна Локација : Влажна Номинална, Биро : Модерен И Рафиниран, Марлоу Јард Ги Издигнува Преодните Стилови На Дизајн Низ Целиот Дом. Достапно Во Мат Црна, Метална Мат Бронза, Мат Бела и Четкана завршна Обработка На Никел, интегрираната лер И ЕДНОНАСОЧНА моторна технологија На Марлоу Јард обезбедува одлична енергетска ефикасност. Марлоу Јард е погоден и за внатрешни и за надворешни поставки. Управувана од hiro control или Wi Fi-компатибилна со Домашната апликација Бејли Стрит. Вклучена Контрола на вентилаторот, Hiro Control - 6 Брзина На Рикверц / Спојување на најдобрите традиционални и модерни елементи, со софистициран и рационализиран изглед / Погоден за употреба на влажни (надворешни директни дождови или прскалки) локации како што е дефинирано ОД NEC и CEC. Ги исполнува Сад Ул Преземачи Лаборатории и АДС Канадски Стандарди Асоцијација Стандарди За Безбедност На Производите / Wi Fi компатибилност со вклучена контрола на вентилаторот / led компоненти носат 5-годишна ограничена гаранција / оваа ставка вклучува 6" надолу прачка. Други различни должини на прачки надолу се достапни и се продаваат одделно за да се прилагоди висината на инсталацијата. / Оваа ставка може да биде закачена на наклонет таван / Напојувана од високо ефикасен и тивок еднонасочен мотор / Класичен мат четкан никел финиш / Сечила, контроли, прекинувачи, кондензатори и хардвер носат 1 година гаранција / Моторот носи доживотна гаранција / Вентилаторите треба да се инсталираат на минимум 7 стапки од подот. ,- Марлоу Јард-5 Блејд Тавански Вентилатор Со Лесен Комплет-16,75 Инчи Висок и 52 Инчи Широк Четкан Никел Финиш-81-БЕЛ-4948099 5 Сечилото Тавански Вентилатор со Лесен Комплет - 16,75 инчи Висок и 52 инчи Широк Четкан Никел Финиш Бејли Стрит Дома 81-Бел-4948099.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата