.

.

Накит 1. Кт. Ттв Хало Уникатен Дизајн Син Дијамант Ангажман Венчален Прстен во 14к Цврсто Жолто Злато

Накит 1. Кт. Ттв Хало Уникатен Дизајн Син Дијамант Ангажман Венчален Прстен во 14к Цврсто Жолто Злато

DEN 2.00

Количината на стоката
Това е достапна

Овој прстен е 1,40 каратен ореол син Дијамантски веренички прстен изработен во цврсто злато од 14к, ја изразува хармонијата на соединување со деликатниот дизајн на дијаманти. Центарот Камен Синиот Дијамант тежи 1 карат, а 48-те странични Камења Бел Дијамант тежи вкупно 0,40 карати. Јасноста На Синиот Дијамант Е I2-I3. Бојата На Белиот Дијамант е I-J-K, а јасноста Е I2-I3. Во рингот има вкупно 49 камења. Син Дијамантски прстен со антички дизајн со грациозен и стилски изглед. Совршен подарок за некој што го сакате. Овој Син дијамантски прстен доаѓа во прекрасно пакување подароци.Метален печат : 14кматеријал : камен, метал.Тип на скапоцен камен : Син дијамант, бел дијамант висина : 17 милиметриширина : 5 милиметри поставување : 4 Тежина на камен : 1,40 каратисина Дијамантска форма на Камен : Тркалезна Минимална боја : Сина Минимална јасност : I2-I3 Cut : Многу Добар Метод За Создавање Камен : Метод На Третман Со Природен Камен : Озрачен бел-дијамантски информативен облик : Тркалезна Минимална боја : i-J-kminimum јасност : i2-i3cut : многу-goodstone создавање метод : природен камен третман метод : Не Се Третираат" бесплатна услуга за поправка во рок од 30 Дена. Бесплатно Пакување. 1229 Ден Пари Гаранција За Враќање. Висококвалитетен фин накит.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата