.

.

ДУПЛО Таун Фарма Играчка За Нега На Животни За Мали Деца, Девојчиња И Момчиња Плус Години Со Патка, Свиња, Фигури Од Овци И Мачки, Играчки За Ран Развој

ДУПЛО Таун Фарма Играчка За Нега На Животни За Мали Деца, Девојчиња И Момчиња Плус Години Со Патка, Свиња, Фигури Од Овци И

DEN 1.00

Количината на стоката
Това е достапна

Разновидниот Лего Дупло Градска Фарма Нега на Животни (10949) играчка плејсет ангажира 2+ години мали деца со имагинативна игра и ги поттикнува клучните развојни вештини со помош на 4 симпатични фарма животни. Родителите и децата од предучилишна возраст ќе уживаат во бескрајна имагинативна забава со прекрасната свиња, овци, патка и мачка. Овие 4 слатки животни од фарма се совршени за децата од предучилишна возраст да ги соберат и да си играат. Како што дејствуваат активности за нега на животни, како што се хранење и подготовка на штала за спиење, малите љубители на животни ќе ги подобрат своите фини моторни вештини и нивната социјална и емоционална свест. ЛЕГО ДУПЛО играчките ставаат отворена забава, самоизразување и радосно учење во рацете на децата од предучилишна возраст. Со ДУПЛО игралишта, родителите и малите деца можат да споделат скапоцени развојни пресвртници додека играат заедно. Мерки во текот 4 во. (10 см) висока, 3,5 во. (9 см) широк и 2,5 во. (6 см) длабоко. Содржи 11 парчиња. Се одликува со градежна штала, реално текстурирана бала од сено, цвет и 4 фигури на животни од фарма за да поттикне бескрајна практична креативна игра. Вклучува фигура од свиња, овци, патки и мачки, секоја убаво обоена и специјално дизајнирана за мали деца да ги соберат и да си играат. Гледајте како децата од предучилишна возраст развиваат фини моторни вештини и го прошируваат своето социјално и емоционално разбирање додека дејствуваат активности за нега на животни. Симпатичните животни и додатоци инспирираат имагинативни активности за играње улоги за 2+ годишници како што се хранење и подготовка на штала за спиење. Зградата е забавна со шарени парчиња дизајнирани за мали раце, придружени со едноставен водич кој ги ангажира децата со слика приказна. Проверете други ЛЕГО ДУПЛО Фарма играчки : Трактор И Нега На Животни 10950, Коњ Стабилна И Нега На Пони 10951, Или Штала, Трактор И Фарма За Нега на Животни 10952.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата