.

.

Chicco NextFit Sport Convertible Car Car - црно

Chicco NextFit Sport Convertible Car Car - црно

DEN 2064.00

Количината на стоката
Това е достапна

Седиштето за автомобили со Chicco Next Fit со оценка на Chicco Next Fit е дизајнирано да го опкружува вашето малечко во удобност и безбедност, сè до предучилишно и пошироко. Обезбедувачки лесна инсталација и допир на допир на допир на корисниците ги поедноставуваат патувањето и секојдневниот живот, што им олеснува на семејствата да одат и да растат заедно. Следното спортско спортување сместува новороденчиња и растечки мали деца во режим на задниот дел, а потоа непречено преминува во режимот напред за постари деца. Потребна за глава од девет позиции и прицврстена, без прицврстување на ретроспектива удобно да се прилагоди на растот во двата режима. Спортот Next Fit е дизајниран да ја испорача довербата на безбедна инсталација со извонредно едноставно израмнување и затегнување. Системот за затегнување на затегнување и затегнување на појас на сила за затегнување на ременот, го олеснуваат постигнувањето на тесно вклопување со бравата или со безбедносниот ремен на возилото. На ослободување и ослободување на копчето, плус вградена патека за слајд за повторно позиционирање на лентата за заклучување за режимот напред. Седичката обвивка е исто така засилена со челична рамка. За употреба од 12-40 фунти во режим на задниот дел, од 22-65 фунти во режим напред и до 49 ". Затегнување на затегнување. ткаенини. Црната мода има елегантно црно плетено нагласено со јасно бело деко -шевови.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата