.

.

Современи моменти од Гербер Бебе и маици со долги ракави за момче, 3-пакувања, големини 12м-5Т

Современи моменти од Гербер Бебе и маици со долги ракави за момче, 3-пакувања, големини 12м-5Т

DEN 223.84

Количината на стоката
Това е достапна

Современите моменти од Гербер носи модерна софистицираност и обична удобност во гардеробата на вашето мало момче. Нашата облека за момче од мешавина и натпревар и облека за момчиња се направени со меки памучни и измешани памучни ткаенини за да го одржите вашето малечко удобно во текот на целиот ден. Имавме свои најважни работи самостојно сертифицирани со Стандард 100 од ОЕКО-Текс, за да не мора да се грижите за штетните материи во расадникот на вашето бебе. Овој пакет вклучува три момчиња со долги ракави во сиви и камо шеми на бои. Современи моменти од Гербер бебе момче и дете момче маици со долги ракави, 3-пакувања, 12м-5Т. Вклучува три маички со долги ракави. Карактеристики на удобна екипаж на вратот и мека праска. Совршено да се меша и да се совпаѓа со нашите координативни модерни моменти џогери, дуксери и шорцеви. Едно камо, една светло жолта боја, една беж со асфалтни раглански ракави. Дајте како внимателен подарок на специјалното бебе или момчето дете во вашиот живот!. Број на сертификација OEKO-Tex : Стандард 100 од OEKO-TEX #19.HIN.83624 HOHENSTEIN HTTI www.oeko- /Standard100. Ткаенина : 100% дрес на памучна праска. Машинско миење / сушење суво. Увезени.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата