.

.

Nitto NT90W Зима 255 50R 107T XL Патничка Гума

Nitto NT90W Зима 255 50R 107T XL Патничка Гума

DEN 1762.88

Количината на стоката
Това е достапна

Nitto NT90 W 255/50 R19 107t Xloverview nitto NT90 W зимските гуми без навртки се внесуваат со силика соединение за да напредуваат во тешки зимски услови. Овие гуми се дизајнирани со материјали кои обезбедуваат зимска влечна сила на кросовер возила, патнички автомобили и Теренци. 3д технологијата ЗА пиење со повеќе бранови овозможува испреплетување на шипките при сопирање и делува како блок за шарите за подобро држење. Нетрадиционалните материјали што се користат на овие гуми додаваат зафат и впиваат филм за вода на ледени површини за подобро влечење. Повеќе жлебови исфрлаат вода и кашест снег од контактната област за подобро држење. Пиењето спречува нерамномерно абење на гумите и го намалува свиткувањето на шарата. Соединението со двојна зона го подобрува зимското ракување и забрзување. Одговара : 2016-18 Мерцедес-БЕНЦ ГЛЕ350 4матик 2010-15 Мерцедес-Бенц МЛ350 Блутек 4матик 2006-09 Мерцедес-Бенц МЛ350 4матик 2007-08 бмв Х5 4.8 и 2017 Волво ХК60 Т6 Динамик 2019 Мерцедес-БЕНЦ ГЛЕ400 4матик 2006-07 МЕРЦЕДЕС-БЕНЦ МЛ500 БАЗА 2015 мерцедес-бенц Мл400 4матик 2015 МЕРЦЕДЕС-БЕНЦ мл250 блутек 4матик 2007-08 мерцедес-БЕНЦ мл320 ЦДИ 2016-17 мерцедес-БЕНЦ ГЛЕ400 4матик 2006 МЕРЦЕДЕС-БЕНЦ Р500 БАЗА 2008 Мерцедес-Бенц Мл550 База 2016 МЕРЦЕДЕС-бенц гле300д 4матик 2009 Мерцедес-Бенц Мл320 блутек 4матик 2010-14 Мерцедес-бенц мл550 база 2010-13 акура здх база 2008 Мерцедес-Бенц Р320 Цди 2016-18 Мерцедес-Бенц gle550e 4matic 2009 Мерцедес-БЕНЦ R320 bluetec 2010-11 Мерцедес-БЕНЦ ML450 хибрид 4 Matic и повеќе - додадете го Вашето Возило ВО Нашиот Додаток За Вклопување ЗА ДА ПРОВЕРИТЕ.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата