.

.

Фел-Про Глава Заптивка-4. - . Дебел Челик Јадро Ламинат-Секој

Фел-Про Глава Заптивка-4. - . Дебел Челик Јадро Ламинат-Секој

DEN 2.00

Количината на стоката
Това е достапна

1014 фел Про ХП Цилиндар Глава Заптивка Федералниот Магнат фел-про® бренд перформанси глава заптивка линија е решение за поправка на моторот за мотори со високи перформанси. Тие се специјално дизајнирани да се справат со повисоки коефициенти на компресија, специјален тајминг на камери и повисоки работни температури. Покрај тоа, тие се идеални за мотори кои се преполнети, турбополначи или користат азотен оксид. Во брутално тешката средина што типизира мотор со перформанси, дихтунзите на главата со перформанси фел-Про обезбедуваат супериорни перформанси на запечатување.Дизајниран да Се Справи Со Повисоки Коефициенти На Компресија, Специјален Тајминг На Камерата и Повисоки Работни Температури Ограничен Дијаметар На Гаранцијата Од 1 Година : Дебелина На Компресија Од 4,2 Инчи : 0,039 Инчи Компатибилност На Моторот : Шевролет V8 Мал Блокматеријал : Челично Јадро ламинат фел-Про дихтунзи за глава Со Перформанси ги приспособуваат високите притисоци на цилиндрите и движењето на главата на цилиндерот поврзани со моторите со перформанси. Вметнат во оклоп од нерѓосувачки челик што го опкружува секој цилиндар, дизајнот на жичениот прстен обезбедува високо концентрирано запечатување околу комората за согорување. Ја зголемува силата на запечатување на согорувањето на приближно три пати поголема од онаа на стандардните заптивки на главата. Челични жични прстени за најголема цврстина на заптивката за согорување. Не е наменет за употреба во возила контролирани од емисии.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата