.

.

15 FHD Лаптоп, AMD Ryzen 5500, 8GB RAM МЕМОРИЈА, GB SSD, Розово Злато, Windows 11, 15-ef2125wm

15 FHD Лаптоп, AMD Ryzen 5500, 8GB RAM МЕМОРИЈА, GB SSD, Розово Злато, Windows 11, 15-ef2125wm

DEN 1.67

Количината на стоката
Това е достапна

ЛАПТОПОТ HP 15 добива секојдневна употреба со сигурен и моќен amd ryzen 5 процесор. Во комбинација СО AMD Radeon Графика, оваа тетратка е подготвена за вашите проекти и секојдневни задачи. Тастатурата со целосна големина има интегрирана нумеричка подлога за работа во канцеларија, со многу складирање на погон во цврста состојба за складирање на вашите фотографии и видеа или работни документи. Целото семејство може да го користи овој лаптоп компјутер за гледање филмови на микро-работ 15,6 инчен дисплеј со Целосна HD резолуција. Останете поврзани со семејството и пријателите со HP TRUE Vision HD Камерата, давајќи ви јасни визуелни слики за видео разговор. •Оперативен систем : Windows 11 •Процесор : AMD Ryzen 5 5500 U •Дисплеј : 15,6-инчна дијагонала, FHD (1920 x 1080), микро-раб, анти-отсјај •Меморија : 8 GB DDR4-3200 MHz RAM МЕМОРИЈА (2 X 4 GB) •Внатрешна меморија : 256 GB PCIe NVMe M. 2 SSD •Графика : AMD Radeon Графика •Траење на батеријата : До 9 Часа И 30 Минути (Мешана употреба) ДО 9 часа (репродукција На Видео) до 8 часа и 15 минути (безжичен стриминг) •камера : hp вистинска визија 720p hd камера Со Интегрирани ДИГИТАЛНИ микрофони со ДВОЈНА НИЗА •Тежина На Производот : 3,75 ФУНТИ.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата