.

.

Lexar LMS1066128G-Bnanu Професионална Сребрена Серија Микро SDHC Uhs-I Картичка

Lexar LMS1066128G-Bnanu Професионална Сребрена Серија Микро SDHC Uhs-I Картичка

DEN 1.00

Количината на стоката
Това е достапна

Дизајнирана за акциони камери, беспилотни летала и андроид паметни телефони, Професионалната Сребрена Серија 1066 X UHS-I Micro Sdhc Мемориска Картичка Од Lexar има капацитет за складирање од 128 GB и поддржува максимална брзина на читање до 160 MB/s и максимална брзина на запишување до 120 MB/s. Оваа картичка е исто така дизајнирана со оценка V30 Видео Брзина Класа, минимална брзина на пишување од најмалку 30 MB/s. Сето Ова обезбедува брзина и складирање што ви се потребни За да Снимите Повеќе Авантури во движење. Освен поддршката ЗА UHS-I, V30 и U3, Lexar исто така ја изгради оваа картичка со поддршка За спецификациите За Перформанси На Апликацијата 2 (A2), која вклучува оптимизации за да им даде на корисниците На Android подобрено мобилно искуство, обезбедувајќи побрзи перформанси на мобилната апликација. Спецификациите А2 и овозможуваат на картичката да управува со операции за влез-излез за случајно читање во секунда (ИОП) за да може брзо да отвора апликации и да обработува придружни задачи, како што се аудио, графика, зачувани профили и дозволи во апликацијата. За да помогне да се зголеми издржливоста, Лексар ја дизајнираше оваа картичка да биде отпорна на вода, шок, вибрации, х-зраци и екстремни температури. Вклучен е адаптер micro SD НА SD, што овозможува оваа картичка да се користи во уреди компатибилни СО SD. 128 Мк Меморија. Идеален за Акциони Камери, Беспилотни Летала или Андроид Паметни Телефони. Дизајниран За Издржливост во Тешки Услови. Водоотпорен, Отпорен на Удари, Доказ за Вибрации и Доказ За Рендген. Перформанси Со Голема Брзина. Номинална Uhs-I Технологија За Испорака На Брзина На Читање до 160 Mb/S (1066x) И Класа На Брзина На Видео 30 (V30) За Снимање Побрзо и Подолго. Класа На Перформанси На Апликацијата 2 (А2 Рејтинг) Ги Вчитува Апликациите Побрзо На Уредот Овозможен За Складирање На Android. Дизајн Ригорозно Тестиран за Да Обезбеди Перформанси, Квалитет, Компатибилност и Сигурност. Вклучува Microsd На SD Адаптер, Овозможувајќи Картичка Да се Користи Во Sd-Компатибилни Уреди.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата