.

.

Автоматски прекинувач за плови со плови 12 24 32VDC за пумпи за билге

Автоматски прекинувач за плови со плови 12 24 32VDC за пумпи за билге

DEN 1.00

Количината на стоката
Това е достапна

Овој издржлив плови прекинувач може да се пофали со над 100,000 пати „користејќи пумпа за живот на кога нивото на водата достигнува 2,2“ (55мм) -SFBS-20-01 TURN пумпата кога нивото на водата достигнува 0,9 ”(25мм) -SFBS-20-01 за употреба во 12-24 -32 VDC Bilge Pumps Ултразвучно заварување технологија Обезбедува употреба на безбедност и бесплатна спецификација : Димензија на артикалот : 4,9 ”x 1.7” x 2.2 ”Должина на кабелот : 37.4” Список на пакети : 1 x Float Switch 1 x Прирачник за употреба во 12-24-32 VDC Bilge Bilge Bilge пумпи. Ултразвучна технологија за заварување. Над 100.000 пати користејќи живот.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата