.

.

Африка Бамбаата & Соул Сонична Сила-Планет Рок

Африка Бамбаата & Соул Сонична Сила-Планет Рок

DEN 576.00

Количината на стоката
Това е достапна

Африка Бамбаата Планета Рокот; 12-инчен ре-издание на сјај-во-темно винил Б-Момче химна од 1982 осветлува секој подиумот... буквално! Свежо бамбаатас историска донација на неговата винил колекција на Хип-Хоп Колекцијата На Универзитетот Корнел и Есента 2014 година "Отпадници Од Rмнкот"; турнеја на ДИЏЕЈ Сенка с ""Планет Рок", "Крафтверк-се среќава-Бронкс-Б - Бој химна". Познат во светот како никогаш не успеваат кат-полнење, овој нов 12-инчен притискање на еден е притиснат на сјај-во-темно винил за прв пат досега. Иако бамбаата можеби доби врвна наплата на објавувањето, тоа беше тимски напор, со клучен придонес од тим, вклучувајќи ДИЏЕЈ Џези Џеј, Африка Ислам, Артур Бејкер Џон Роби, машина За тапани Роланд ТР-808 (ака Планета Патрола) и секако Мцс Г-Дин Бигс, Г.Л. О. Б. Е. И Леле Леле. Ова издание е сместено во јасна, прилагодена врежана торба За Да дозволи сјајот да се прикаже. Планета Карпа (Сјај Во Темниот Винил).

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата