.

.

Виндзор Винчестер Традиционална Област Килим, Лаванда Фуксија, 3'5'

Виндзор Винчестер Традиционална Област Килим, Лаванда Фуксија, 3'5'

DEN 2.67

Количината на стоката
Това е достапна

Виндзор Килим Колекција. Антички Заврши Преодна Област Килими. Најновиот тренд во преодните теписи со висок стил може да се најде во Колекцијата На Килими Виндзор На Сафавиех. Класичните дизајни оживеаја во брилијантни модни бои, потресени-изглед античка патина дава елегантни, наследни квалитети. Моќта се наѕираше користејќи меки, но издржливи синтетички предива. Одличен избор за дневната соба, семејната соба, трпезаријата или главниот апартман. Елегантно дизајниран, секој килим обезбедува удобност и луксуз за да го надополни вашиот стил. Издржлива конструкција, Овие Килими Виндзор се совршен додаток во вашиот дом за шик надградба. Боја : Лаванда/Фуксија. Големина : 3 'х 5'. Моќта Се Појави Во Турција. Висина на купот : 0.1 во. Без поддршка, тепих рампа (продадени одделно) препорачува да се спречи менување и лизгање. 45% Памук, 40% Полиестер, 15% Поликотон. Стилски додаток за секоја соба. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Достапно во повеќе големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата