.

.

Дорман 917-Електромагнетниот Тајминг На Променливиот Вентил На Моторот за Специфични Модели Одговара изберете: 2002 - ШЕВРОЛЕТ ТРАИЛБЛАЗЕР, 2004-ШЕВРОЛЕТ КОЛОРАДО

Дорман 917-Електромагнетниот Тајминг На Променливиот Вентил На Моторот за Специфични Модели Одговара изберете: 2002 - ШЕВРОЛЕТ

DEN 2912.80

Количината на стоката
Това е достапна

Овој електромагнет на променливиот вентил на моторот (VVT) е прецизно дизајниран за да одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналниот vvt електромагнет. Изработен од квалитетни материјали за долг работен век, тестиран е за правилни перформанси. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Идеална замена - овој vvt електромагнет е професионално дизајниран да одговара на функцијата и перформансите на акциите на одредени апликации на возилото. Издржлива конструкција - овој дел е направен од квалитетни материјали за да се обезбеди долг работен век. Одлична вредност-vvt електромагнетот е изграден за да работи како оригинален квалитет на опремата по конкурентна цена. Тестирано возило-претрпе тестирање на возилото за да обезбеди правилно вклопување и перформанси. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Буик Рение : 2004, 2005, 2006, 2007 Шевролет Колорадо : 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012 ШЕВРОЛЕТ ТРЕЈЛБЛАЗЕР ЕКСТ : 2002, 2003, 2004, 2005, 2006. Шевролет Трејлблазер : 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 Гмц Кањонот : 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012 Гмц Пратеник XL : 2002, 2003, 2004, 2005, 2006 Гмц Пратеник КСУВ : 2004, 2005. Гмц Пратеник : 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 Хамер Х3 : 2006, 2007, 2008, 2009, 2010 Хамер Х3Т : 2009, 2010 Исузу Асцендер : 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008 Исузу и-280 : 2006 Исузу и-290 : 2007, 2008. Исузу и-350 : 2006 Исузу и-370 : 2007, 2008 Олдсмобил Бравада : 2002, 2003, 2004 Сааб 9-7х : 2005, 2006, 2007, 2008, 2009. Дополнителни Карактеристики Боја : Сребрена/Цинк-Обложена.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата