.

.

Трговска марка ликовна уметност „Снег на Финска“ платно уметност од Филип Саин-лауд

Трговска марка ликовна уметност „Снег на Финска“ платно уметност од Филип Саин-лауд

DEN 2601.60

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Филип Саинте-Лаудсубјект : Пејзаж-апестит : Кабински производ Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има густо ќебе снег на покривот на кабината. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Филип Саин-ладил „Снег на Финска“ платно уметност.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата