.

.

EvoShield XVT Вата Шлем Сјај Финиш, Морнарица, Младите

EvoShield XVT Вата Шлем Сјај Финиш, Морнарица, Младите

DEN 2.00

Количината на стоката
Това е достапна

ШЛЕМОТ ЗА Вата XVT Од Евошиелд ви дава совршена комбинација на заштита и удобност. Достапни во четири големини, Сите со елегантни компресивни обликувани влошки и целосно завиткани ушни влошки. Школка со низок профил овозможува супериорно вклопување и стратешки дизајниран систем за вентилација ве одржува ладни во моменти под висок притисок. Сите ШЛЕМОВИ НА EVOSHIELD XVT ги исполнуваат стандардите за заштита НА NOCSAE. Подлога со двојна Густина : Елегантни компресивни обликувани влошки од пена и целосно завиткани влошки за уши. Систем за вентилација : Стратешки дизајниран систем за вентилација дизајниран за зголемен проток на воздух и дишење. Опции за завршна обработка : Достапни во премиум висок Сјај или мат завршетоци. Школка со низок Профил : за елегантно, супериорно вклопување. СЕРТИФИЦИРАН Производ НА SEI : производот е сертифициран ОД SEI за да ги исполни стандардите НА NOCSAE.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата