.

.

Епски Графити Прекрасни Лами Против Од Мери Урбан, Платнена Ѕидна Уметност, 37 х37

Епски Графити Прекрасни Лами Против Од Мери Урбан, Платнена Ѕидна Уметност, 37 х37

DEN 1119.84

Количината на стоката
Това е достапна

"Прекрасни Лами Против" Од Мери Урбан.Мери беше охрабрена од семејството и пријателите да биде уметник во нејзината родна држава Вермонт. Таа има позадина во графичкиот дизајн Од Колеџот За Уметност Во Масачусетс. Подоцна се вратила дома да отвори кафуле и чајџилница со нејзиниот брат. Денес, таа е позната по тоа што работи со различни медиуми и стилови инспирирани од нејзиниот куп книги за историја на уметност. Димензии : 37 "W x 1.5" L x 37 " H giclee уметнички дела, печатени на високо квалитетни архивски одделение платно, Направени во САД. Испружени преку решетки од цврсто дрво и подготвени за закачување. Официјално Лиценциран Дигитален Печатење, Уметник : Марија Урбана. Димензии : 37 "W x 1.5"L x 37" H. Направени Во САД.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата