.

.

Пензоил Морски Премиум Плус 2-Циклус Синтетички Мешавина Моторно Масло, Галон

Пензоил Морски Премиум Плус 2-Циклус Синтетички Мешавина Моторно Масло, Галон

DEN 1.67

Количината на стоката
Това е достапна

Пензоил Морски Премиум Плус 2-Циклус Синтетички Мешавина Моторно Масло е специјално дизајниран за исклучителни перформанси во морски апликации. Пензоил Морски Премиум Плус Моторно Масло Со Синтетичка Мешавина Од 2 Циклуси е формулирано со дополнително ниво на адитиви за перформанси за заштита на надворешните мотори под најтешките работни услови. Пензоил Морски Премиум Плус Моторно Масло Со Синтетичка Мешавина Од 2 Циклуси се препорачува за системи пред мешање и инјектори, вклучувајќи ги и денешните модерни мотори со директно вбризгување. Пензоил Морски Премиум Плус 2-Циклус Синтетички Мешавина Моторно Масло ги исполнува или надминува најстрогите гаранции на производителот на моторот, вклучувајќи Џонсон/Евинруд, Меркур Марин, Јамаха, Сузуки, Нисан, Сила/АМЕРИКАНСКИ Морски, Морнар и други. Помага да се одржат свеќичките чисти. Помага во заштитата од гребење на клипот. Помага во одржување на издувните порти чисти Помага да се заштитат од прстен-лепење. Исклучителни перформанси во морските апликации. Маслото се препорачува за системи за претходно мешање и инјектирање, вклучувајќи модерни мотори со директно вбризгување.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата