.

.

Dorman PA67019PR Управување Pitman Рака За Специфични Модели Mitsubishi Одговара изберете: 1990-MITSUBISHI МОНТЕРО

Dorman PA67019PR Управување Pitman Рака За Специфични Модели Mitsubishi Одговара изберете: 1990-MITSUBISHI МОНТЕРО

DEN 3036.16

Количината на стоката
Това е достапна

Оваа управувачка питменска рака е прецизно дизајнирана и ригорозно тестирана за да обезбеди сигурни компоненти за замена за оригиналниот дел на одредени возила. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена - оваа управувачка питменска рака е обратно дизајнирана за да одговара на вклопувањето и функцијата на делот за залихи на одредени возила. Сигурно вклопување-прецизно-дизајнирано за да одговара на дизајнот и димензиите на оригиналниот дел. Издржлива конструкција-произведена според строги стандарди користејќи цврсти, безбедни материјали. Ригорозно тестирани-темелните мерки за контрола на квалитетот обезбедуваат долговечност. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Мицубиши Монтеро : 1990, 1991. Одговара Изберете : 1990-1991 МИЦУБИШИ МОНТЕРО и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата