.

.

Карлос Верхоф - Верхоф: Камерна Музика - Светски Премиер Снимки [КОМПАКТНИ ДИСКОВИ] Рмст

Карлос Верхоф - Верхоф: Камерна Музика - Светски Премиер Снимки [КОМПАКТНИ ДИСКОВИ] Рмст

DEN 2.33

Количината на стоката
Това е достапна

Германско-Аргентинскиот нов музички композитор Карлос Верхоф (р. 1926) пишува композиции во секоја деценија од 1950-тите до 2000-тите. композициите на камерната музика на Верхоф се движат од класични главни форми за виолина и пијано до експериментални парчиња за соло ударни, и за перкусии и виола. Сите селекции ново ремастерирани. Овој производ е овластен произведен НА барање Цд-Р Карлос Верхоф-Карлос Верхоф : Камерна Музика [Ремастерирана] [ЦД].

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата