.

.

N ' Fera SU UHP 245 40R 99Y XL Патничка Гума

N ' Fera SU UHP 245 40R 99Y XL Патничка Гума

DEN 2.67

Количината на стоката
Това е достапна

N Fera SU1 n N FERA SU1 245/40 R20 99 Y Xloverviewnexen N Fera SU1 Е гума со ултра високи перформанси која е изградена за употреба на купеа и седани ориентирани кон перформансите во потопли временски услови и има вкочанети блокови на рамената кои ги максимизираат перформансите во свиоците. Поддржан од 25.000 милји ограничен производител гаранција за живот на шарите, N Fera SU1 користи оптимизирано пиење на поделена површина за да ја зголеми влечната сила и држењето на влажни и суви патишта кои се вообичаени во потоплите месеци. Дизајниран за употреба на купе и седани ориентирани кон перформанси во потопли временски услови. Изграден со три главни жлебови и еден полу-жлеб што го подобрува ракувањето на влажни патишта со испуштање вода од гумата. Цврстите блокови на рамената рамномерно го распределуваат притисокот на патот за подолг век на траење на шарата, а исто така ги подобруваат перформансите во свиоците. Инженер со оптимална поделена површина што ја зголемува влечната сила и зафатот на влажни и суви патишта со создавање дополнителни рабови за гризење. Поддржана Од Гаранцијата За Целосна Покриеност На Нексен, која вклучува гаранција за живот на шарите, гаранција За Замена на Опасност од Патишта за 2 години или првите 3/32" од гумата, 45-дневен пробен период и 36 Месеци Помош На Патот. Големина : 245/40Р20. Опсег на оптоварување : XL. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени. Одговара : 2011-14 Бмв X3 x Drive28i 2015-16 Bmw X3 x Drive28d 2013 Буик Лакрос Кожа 2019-20 Шевролет Импала Премиер 2014-16 Буик Лакрос Премиум 2012 Крајслер 300 C 2016-19 Шевролет Камаро СС 2017 Буик Лакрос Суштина 2019 кадилак xts VSPORT Платина 2013 кадилак xts премиум 2017 кадилак xts vsport премиум луксуз 2014-17 Мерцедес-Бенц С550 4matic 2014-16 Кадилак Xts Vsport Платина 2018 Кадилак Xts Платина 2016 Buick Cascada Премиум 2021-22 Полтерар Полестар 2 лансирање издание 2020-23 ШЕВРОЛЕТ камаро лт1 2007-09 бмв 750ли база 2011-13 Инфинити М37 Х 2011-22 Бмв 750и Xdrive База 2014-21 Масерати Гибли С К4 2016-18 Бмв Х4 М40и 2016-20 Кадилак цт6 Премиум Луксуз И Многу Повеќе - додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување ЗА ДА ПРОВЕРИТЕ.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата