.

.

Трговска марка ликовна уметност „Фенси мачки II акварел„ платно уметност од Бет Гроув

Трговска марка ликовна уметност „Фенси мачки II акварел„ платно уметност од Бет Гроув

DEN 671.84

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Бет Гровесубјект : животни Стил : Традиционално производство Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има калико мачка со лак. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Бет Гроув „Фенси мачки II акварел“ платно уметност.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата