.

.

Вестон дома метални кревети за метални кревети, близнаци над близнаци

Вестон дома метални кревети за метални кревети, близнаци над близнаци

DEN 3184.00

Количината на стоката
Това е достапна

Заштедете простор без да жртвувате стил за спалната соба на вашите деца со металниот кревет Челси Лејн, кој одговара на два душеци со близнаци. Овој кревет со двојни кревети со метални метали во Челси е достапен во сиви и црни метални кревети за кревети даваат допир на функционална едноставност што одговара на спалната соба на вашите деца. Металниот кревет со метални лежишта Челси може да поддржи до 250 фунти. по двоен кревет. Направено од силен и здрав метал, овој кревет е изграден за да трае многу години на употреба. Металната рамка за кревети е боја со помош на техника за сликање во прав за обложување, која ќе бара години што доаѓаат. Друга убава карактеристика што ја нуди децата со близнаци за кревет е под складирање во кревет. Со приближно 10 инчи складирање под долниот кревет, сега можете да направите дополнителна просторија во плакарите за деца. Скалата е исто така вклучена со овој метален кревет со метални кревети Челси. Овој кревет мери 77 инчи долг 41,25 инчи широк за 64 инчи висок. Овој метален кревет Челси Лејн бара одредено склопување. Вестон Дом Баирд Метал Близнак над креветот со близнаци, сет на повеќе кревети за кревети вклучува : Комплетен горен кревет, комплетно дно, дно, две (2) комплетни комплети шини, две (2) комплетни платформа за платформа. Материјали : Метална рамка. Вклучена скала. Клиренс помеѓу горниот кревет и долниот кревет : висока 37,8 инчи. Под дозвола за кревет : 10,2 инчи. Кревет со големина на близнаци над димензиите на креветот со големина на близнаци : 77 инчи долг x 41,25 инчи широк x 64,25 инчи висок. Отворање на внатрешно-матка со близнаци : широк 75 инчи X 39,2 инчи широк. Кревет со целосна големина над димензии на креветот со целосна големина : 77,5 инчи долг x 56 инчи широк x 64,25 инчи висок. Целосно отворање на внатрешно-матката : широк 75 инчи X 54 инчи широк. Платформа кревет дизајниран за употреба со душек. Не е потребна основа. Бродови на производи во две (2) кутии. Потребно е собрание. Душек, пролет на кутии и постелнина (утешител, чаршафи, перници, итн.) Не се вклучени.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата