.

.

Трговска марка ликовна уметност „Пад огледало на езерото“ платно уметност од Дејвид Лојд Гловер

Трговска марка ликовна уметност „Пад огледало на езерото“ платно уметност од Дејвид Лојд Гловер

DEN 3.33

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Дејвид Лојд Гловербјект : Пејзаж-апестит : Традиционално производ Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има шарени есенски дрвја и паднати лисја околу езерото како огледало. Истакнати бои : тен, зелена, светло сина, кафеава, портокалова Дејвид Лојд Гловер има 25 -годишна меѓународна репутација изложба на големи галерии во САД, Канада, Мексико и Јапонија. Неговите дела ги стекнале колекционерите низ целиот свет. Гловер создава мастер -дела во акварел на хартија, гуаче на хартија, масло на платно и акрилик на платно со еднаков објект. По кариерата во рекламната индустрија, тој започна со полно работно време струка за создавање ликовна уметност за продажба на галерија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Шарени есенски дрвја и паднати лисја околу езерото слично на огледалото.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата