.

.

Трговска марка ликовна уметност „Старлинг виолетова и зелена“ платно уметност од Мишел Кембел

Трговска марка ликовна уметност „Старлинг виолетова и зелена“ платно уметност од Мишел Кембел

DEN 0.33

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Мишел Кембелсбјект : животни Стил : Модерно одење на ридот, пукање, шуми, шуми, полиња, природа, диви животни, птици, дрвја, пејзажи, планини, тишина на ноќта, слушање на природата, дивина, бурно небо, сончеви климатски услови. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мојата работа е под влијание на поврзување со дивината на селата и истражување на заборавените места пеш. Ја искористувам секоја можност да шетам и да се искачувам по ридовите со моите кучиња и секогаш се враќам инспириран да го насликам присуството што се наоѓа во природата “. Мишел има длабока loveубов кон природата и селата; Одење на ридот, пукање, шуми, шуми, полиња, природа, животински свет, птици, дрвја, пејзажи, планини, тишина на ноќта, слушање на природата, пустина, бурно небо, сончеви клими. - Виолетова и зелена птица во центарот на шарена сцена.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата