.

.

Anavia Cross Cremation Jewelry Не'рѓосувачки челик Меморијален урн ѓердан за човекот со Loveубовта никогаш не умира Удобна картичка- [злато]

Anavia Cross Cremation Jewelry Не'рѓосувачки челик Меморијален урн ѓердан за човекот со Loveубовта никогаш не умира Удобна картичка-

DEN 251.04

Количината на стоката
Това е достапна

Секогаш чувајте ги вашите најблиски блиску до вашето срце со нашиот накит за кремирање од не'рѓосувачки челик. Крстот Меморијален ѓердан е дизајниран да дискретно ја носи вашата сакана личност близу до вашето срце. Вклучете картичка за удобност- "Loveубовта никогаш не умира оние што ги сакаме никогаш не ги оставаме вистински. Постојат работи што смртта не може да ги допре. Кутија за подароци подготвени за надавање на некој што штотуку претрпе загуба. Овој спомен накит од не'рѓосувачки челик за пепел ви овозможува да ја чувате вашата сакана личност блиску до вашето срце долго откако ќе поминат. на удобност и ви донесе мир како што се сеќавате на добрите времиња што ги споделивте. Оваа големина на приврзокот е 7/16 "l x 1/4 " w x 1/4 "d, на преградата може да се пристапи со отфрлање на навојниот стопер Зашрафете на горниот дел од приврзокот за пепел. Меморијалниот ѓердан може да се користи за да се одржи мала количина пепел, коса, песок и сл. Што ќе ви помогне да се сетите на вашето семејство, пријател или домашно милениче. Откако ќе се наполни, приврзокот за урна може трајно да се запечати со додавање на капка супер лепак на завртката пред да го залепи затката назад. Сите наши меморијални ѓердан се изработени од не'рѓосувачки челик. [Гарантирано да не избледи или да се оцрни со текот на времето.]. Крст големина : 1,30 "LX0.63" W. Должина на ланецот - 16 "+2" (2 инчи е ланец за продолжување). Спомен -ѓердан ќе биде спакуван со картичка во кутија Анавија, вклучува бесплатен комплет за инка. Приврзокот има а Дискретен оддел што може да се полни со мали количини на човечка пепел, коса, сушен цвет или песок.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата