.

.

Столици за јадење во мини, столици за трпезарии ПУ со метална нога, сет од 2, бело

Столици за јадење во мини, столици за трпезарии ПУ со метална нога, сет од 2, бело

DEN 3029.12

Количината на стоката
Това е достапна

Ревитализирајте го декор за трпезаријата со столчето за јадење во Miniyam PU. Поддржано од густа подлога за пена и одморот безбедно на матните црни не'рѓосувачки челични зацрнети нозе, тоа е разноврсен стол за акцент. Ставете го ова столче за јадење во трпезаријата или кујната како стол за јадење, или во дневната соба, влегувањето или спалната соба како стол за акцент. Со своите чисти линии и разноврсна палета, овој стол за јадење постави беспрекорно ги поврзува вашата модерна или современа шема за дизајн. Модерен стил : Miniyam Modern Cooding Cood, едноставен и елегантен дизајн. Овие високи бели/сиви метални столици можат да се користат во повеќе сценарија, како што се трпезарија, спална соба, ресторан, фарма, додавање на убав и елегантен допир на кој било простор . Удобно : Кујнскиот стол е изработен од кожна кожа, а перница и Потпирачот за грб се интегрирани. Тешката трпезариска столици 250 lb капацитет, а широкото седиште има многу простор да седне, што ви дава удобно искуство . Цврсто : Метална рамка, така што ова странично столче е стабилно и издржливо. Цврстата структура и металните материјали во голема мерка го подобруваат услужниот живот на кожните столчиња за јадење и обезбедете ја неговата долгорочна употреба . Ергономски задниот дизајн : Овој сет за странични столчиња за јадење има елегантен и модерен дизајн со PU перница седиште и грб, потпирачот за грб е дизајниран заснован На ергономски стандардни и човечки карактеристики на телото, удобно и елегантно . Столки за јадење ПУ за јадење : Водоотпорно PU Pum Pushion седиште и грб, ергономскиот дизајн е едноставен и убав изглед, анти-родивтен материјал удобен за чистење, само избришете со влажна крпа . Спецификација Главен материјал : ПУ кожа. Материјал за нозе : Метал. Боја на нозете : црна. Тапациран : Да. Материјал за тапацир : ПУ кожа. Материјал за полнење тапацир : пена. Стил на задниот дел : Цврст грб. Преклопување : Бр. Тркала Вклучени : Бр. Снабдувач наменета и одобрена употреба : станбена употреба. Вклучени раце : Бр. Издржливост : отпорна на вода; Отпорен на дамки. Капацитет на тежина : 250 lb .. ПУ кожни столици со трајни метални нозе; Обложени со тежок црн прав. Дава шармантен естетски изглед кој е добро прилагоден на трпезаријата и лесно може да се меша со мебелот за домаќинства.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата