.

.

Инцидентот на offефри Ансел Агронс во Бин отколку Маркет, Сајгон „Канвас уметност“

Инцидентот на offефри Ансел Агронс во Бин отколку Маркет, Сајгон „Канвас уметност“

DEN 242.72

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : offефри Ансел Агронссубјект : People Style : Modern & Modernure Product Type : Gallery-завиткан платно Арта Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црно-бела фотографија на ќелави манекенки. Истакнати бои : Работата на црна, сива, бела offефри обично го истражува незгодното соживот помеѓу човечкото население и природниот свет. Тој е заинтригиран од транзиција и неизвесност и го фаворизира материјалот што остава инкоат емоционален остаток-тоа прогонувачко сомневање дека можеби сме заборавиле на нешто важно во нашето невнимание на сензуалното подрачје. Тој дојде да размисли за овие мемории Мори како меланхолиграфи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Инцидентот на offефри Ансел Агронс во Бин отколку Маркет, Сајгон „Канвас уметност“.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата