.

.

Трговска марка ликовна уметност „Цветна чана од границата со лоза“ платно уметност од Бет Гроув

Трговска марка ликовна уметност „Цветна чана од границата со лоза“ платно уметност од Бет Гроув

DEN 0.67

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Бет Гровесебјект : Флоралстил : Модерни и современи проодни типови : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има рамка со сини винова лоза околу розов цвет во цветен чај. Бет ја започна својата кариера како уметник во индустријата за честитки и на крајот се приклучи на Керол Вилсон ликовна уметност, АД, издавач на канцелариски материјал и предмети за подароци, каде што работеше како персонален уметник 15 години. Нејзиниот декоративен стил се постигнува со создавање акварели со употреба на традиционални техники за цртање и сликање и дигитално додавање на современи елементи за дизајн. "Сметам дека суптилните односи на боите се највозбудливиот дел од создавање уметност. Ликовната уметност нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до зачудувачки пејзажи, во асортиман на големини што сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба до дневната соба, па дури и канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Бет Гроув „Цветна чана од границата со лоза“ платно уметност.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата