.

.

Мартин Гор - Третото ШИМПАНЗО-ЦД

Мартин Гор - Третото ШИМПАНЗО-ЦД

DEN 219.20

Количината на стоката
Това е достапна

Третото Шимпанзо е сосема новото ЕП од Мартин Гор, еден од основачите и примарен текстописец На Депеш Мод. Во текот на пет сосема нови песни Гор истражува еуфорични модуларни звуци и ја развива својата кариера долга врска со електронската музика. ЕП го следи неговиот истоимен албум мг ВО 2015 година и СССС, неговата соработка Со Винс Кларк Од Бришење за нивниот ПРОЕКТ ВЦМГ. Уметничкото дело е создадено од Џебовите ворхол, мајмун капучин со седиште во Канада, кој слика за добротворни цели. Мартин Гор беше примен во Рокенрол Куќата на Славните како член На Депеш Мод во 2020 година. Мартин Гор - Третиот ШИМПАНЗО-ЦД.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата