.

.

Feit Електрични LED 9W Дневна Бубачка Запер Сијалица, Облик На Цилиндар, Средна Е База Не-Затемнета

Feit Електрични LED 9W Дневна Бубачка Запер Сијалица, Облик На Цилиндар, Средна Е База Не-Затемнета

DEN 268.48

Количината на стоката
Това е достапна

Чувајте ги вашите надворешни површини осветлени и без грешки Со Електричната Сијалица Feit C60/950 CA/BZ/LED Bug Zapper. Енергетски ефикасни Led Диоди излегуваат 700 лумени од 5000k дневна светлина, додека интегрираната УВ светлина привлекува и запира комарци и други досадни штетници. Префрлете се помеѓу Запер За Бубачки, само редовно светло или двата режима користејќи стандарден прекинувач за светло. Оваа сијалица што не се затемнува користи само 9 вати енергија, ова е до 86% помалку енергија од еквивалентно блескаво 60 вати. Добијте момент на целосна осветленост со релативно кул перформанси за трчање. Овие светла за бубачки имаат просечен век на траење од 15.000 часа / 9 години, се во согласност Со Рох и се 100% без жива. Изберете сигурна светлина за бубачки за општа намена за вашите станбени или комерцијални апликации. ПРИЈАТНА АТМОСФЕРА БЕЗ БУБАЧКИ : Давање доволно осветлување и држење на бубачките подалеку, ја прави оваа сијалица совршена за дворови, тераси, пешачки патеки, па дури И ЗА кампување ТРИ РЕЖИМИ НА СВЕТЛИНА : со едноставно вклучување на прекинувачот, изберете помеѓу еден од трите режими на светлина; стандардна дневна температура НА светлосната сијалица, само Сина УВ Светлина или Сина УВ Светлина со Запер . ЕКОЛОШКИ : Елиминирајте ја потребата за штетни хемикалии и пестициди со кој било режим на светлина, додека ја одржувате областа без бубачки со запирање на досадни штетници . ЗАШТЕДА НА ЕНЕРГИЈА-Електричната LED сијалица feit обезбедува до 85% заштеда на енергија со замена НА 60 W СО 9 W; заменете ги старите светилки со блескаво светло за посветол и поенергетски дом. ДОЛГОТРАЈНА ИЗДРЖЛИВА ЛЕР ТЕХНОЛОГИЈА-Трае 10 пати подолго од блескаво и халогени светилки со животен век до 19 години, елиминирајќи ја потребата постојано да ги менувате светилките . КВАЛИТЕТ и БЕЗБЕДНОСТ : UL наведени И FCC во согласност, Feit Electric ги поддржува највисоките стандарди за сите наши светилки, тела и жични светла со оптимални перформанси и безбедност; со 40+ години искуство во осветлување, ние сме лидер во иновациите за осветлување . Спецификации : . Сијалица Во Форма на цилиндар со средна (е26) основа . Осветленост : 800 Лумени . Живот-часови : 15.000 (врз основа на 3 часа / ден). Светлосен изглед : 5000К (дневна светлина) . Искористена енергија : 9-Вати (еквивалентно на стандардна сијалица со блескаво светло од 60 Вати). Проценета Годишна Цена На Енергија : 1,08 долари (врз основа на 3 часа/ден) . 3-насочна контрола на прекинувачот : ДНЕВНА СВЕТЛИНА ПРЕДВОДЕНА од светлината, сина УВ светлина (запер) или комбинирана светлина и запер заедно . Не-затемнување . Идеален за внатрешна и надворешна употреба каде што се собираат луѓе . Еколошки/без хемикалии . Убива летечки бубачки при контакт . Се вклопува во стандардни светлосни приклучоци. Доаѓа со вграден послужавник за чистење без проблеми. Меркур слободен.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата